Anita Soovik

Aafrika tants

2020. aasta sügisel astusin esimest korda Janne Ristimetsa tantsustuudio uksest sisse, et minna Johanna Kümmeli juhendatud afromõjutustega tänavatantsu tundi. Armusin aafrika tantsu kohe ja jäin tundidesse käima. Aafrika tants on nii võluvalt mitmekesine: selles on tugevalt täistallaga maapinnal seismist ja kõverdatud põlvedega liikumist, et tugevdada sidet maa ning kõige ümbritsevaga ning, mis minu jaoks kõige tähtsam, oma keha ja iseendaga; selles on sensuaalsust ja naiselikkust, on suuri ja avatud, julgust ja enesekindlust andvaid liigutusi, on jõulisi ja lõõgastavaid, on elegantseid, plastilisi ja lummavaid liigutusi. See on ürgne maagiline tants, millel on oma eriline vägi.

Selle aasta jooksul jõudsin arusaamiseni, et ei saa tantsimist jätta. Kui Johanna teatas, et lahkub Eestist ja pakkus mulle, et võiksin ise tantsutunde edasi anda, olin endale üllatuseks hetkegi mõtlemata nõus. Ma olen tantsinud kuueaastasest saati, esmalt neli aastat Kersti Adamsoni balletistuudios, seejärel nii WAF Dance’is kui ka Gabriele moe- ja tantsukoolis. Tantsisin keskkooli lõpuni, peamiselt show-, vaba ja jazz-tantsu. Seejärel hakkasin käima kõikvõimalikes rühmatrennides ja jõusaalis. Usun, et inimene on loodud liikuma ja tantsima. Olen õnnelik, et tants minu ellu nii võimsalt tagasi tuli ja tahaksin jagada oma vaimustust ka Sinuga!

Tundides kasutan peale trummirütmide ka erinevat inspireerivat tantsumuusikat, peamiselt afro ja afro latin house’i, vahelduseks ka muid põnevaid stiile. Aafrika tants jätab tehnika õppimise kõrvalt ruumi ka vabale eneseväljendusele ja oma kehakeele järgimisele, mida arendame koos tunni esimeses pooles pikema tantsulise soojenduse ajal. Sellele järgneb traditsioonilise Lääne-Aafrika tantsu õppimine.

Tantsima on oodatud kõik, kes tahavad tantsida. Tunni eesmärk on pakkuda koostantsimise rõõmu ja võimalust hea muusika saatel end tantsuliselt välja elada.