Irina väikeIrina Kritt

Tere, olen Irina

Tantsija, tantsuõpetaja, koreograaf, laulja, muusik ning kolme lapse ema. Olen Pärnust pärit ning oma esimesed tantsusammud tegin 3,5 aastasena Pärnus lastetantsuringis. Siis jätkusid pikad aastad tantsimist - Kunstide Maja balletistuudios, võistlustantsuringis Wing, Erki Stuudios ning Tallinnas Fine5 Tantsukoolis.

Peale seda alustasin koreogaafia õppega Tallinna Ülikoolis Rene Nõmmiku ja Tiina Olleski juhendamisel. Olen omandanud koreograafia bakalaureuse- ja magistrikraadi. Lisaks olen õppinud Nice Antipolis Ülikoolis koreograafiat, kus olen teinud tantsu "In The Dark" (Prantsusmaa).

Olen töötanud koreograafina teatris Vene Teatrikool, kus olen teinud nii koostööd ( lavastused "smraH", "Potudan", "Kajakas" jne.), kui ka enda lavastusi "Miski pole kiirem, kui...", "Vari" ja "Kus sa oled, Liisa?". Osalenud paljudel teatrifestivalidel Eestis, Venemaal, Ukraainas ja Saksamaal, kus olen saanud ka auhindu. Olen teinud koostööprojekte välismaa lavastajatega, teatritega ja näitlejatega.

Minu peamised suunad on kaasaegne tants, kontaktimprovisatsioon, lavaliikumine ja lavastuste loomine.

 

Kaasaegse tantsu  ja Kaasaegse Balleti tund koosneb soojendusharjutustest, põrandatehnikast, tantsimisest ja ruumis liikumisest. Tunni lõpus on mõnus venitus ja lõdvestus.

Tunnis õpime kuulama oma keha ja liikuma vastavalt enda keha võimalustele, tugevdame lihaseid ja suurendame painduvust. 

Õpime klassikalise tantsu põhielemente. Arendame kehahoidu, koordinatsiooni ja tasakaalu, tugevdame selja- ja kõhulihaseid ning venitame. 

Balletitunnis teeme harjutusi nii tugipuu juures, kui ka saali keskel.


Tantsime paljajalu. Kaasa mugavad riided, et saaks ka põrandal olla.

Koolinoortega valmistume Koolitantsuks ja teeme talvekontserdi lavatükki.