rsz irina väiksemTere, olen Irina

Tantsija, tantsuõpetaja, koreograaf, laulja, muusik ning kolme lapse ema. Olen Pärnust pärit ning oma esimesed tantsusammud tegin 3,5 aastasena Pärnus lastetantsuringis. Siis jätkusid pikkad aastad tantsimist - Kunstide Maja balletistuudios, võistlustantsuringis Wing, Erki Stuudios ning Tallinnas Fine5 Tantsukoolis.

Peale seda alustasin koreogaafia õppega Tallinna Ülikoolis Rene Nõmmiku ja Tiina Olleski juhendamisel. Olen omandanud koreograafia bakalaureuse- ja magistrikraadi. Lisaks olen õppinud Nice Antipolis Ülikoolis koreograafiat, kus olen teinud tantsu "In The Dark" (Prantsusmaa).

Olen töötanud koreograafina teatris Vene Teatrikool, kus olen teinud nii koostööd ( lavastused "smraH", "Potudan", "Kajakas" jne.), kui ka enda lavastusi "Miski pole kiirem, kui...", "Vari" ja "Kus sa oled, Liisa?". Osalenud paljudel teatrifestivalidel Eestis, Venemaal, Ukraainas ja Saksamaal, kus olen saanud ka auhindu. Olen teinud koostööprojekte välismaa lavastajatega, teatritega ja näitlejatega.

Minu peamised suunad on kaasaegne tants, kontaktimprovisatsioon, lavaliikumine ja lavastuste loomine.

Kaasaegse tantsu tunnis alustame soojendusest ja venitusest, seejärel omandame tehnikat, tantsime, vabastame keha ning lõpuosas teeme mõnusa lõdvestuse. Kontaktimprovisatsiooni tunnis arendame kehatunnetust põrandatehnika kaudu ning tantsime koos ühe või enama partneriga jagades raskuspunkti ja vabastades lihaseid. Aitan meelsasti noori, kes soovivad oma elu siduda tantsimisega ja koreograafia loomisega. Kuna koreograafia õppesuuna peamine rõhk on kaasaegsel tantsul, seletan ja jagan vajalikke teadmisi ning põhielemente kaasaegsest tantsust.

Kui klassis on piisavalt 10.-12. klassi tantsijaid, loome koos ilusa koolitantsu numbri. Tantsutrenni on oodatud noored alates 15-st eluaastast ning täiskasvanud. Kursus on mõeldud nii algajatele, kui ka tantsukogemusega inimestele. Tunnid toimuvad kord nädalas, vajadusel kaks korda nädalas.