DSC 6791

Olen neljateistkümnendat aastat nn vaimset teed astuv rändaja. Minu muutumisprotsess sai alguse, kui isikliku elu draamade lainetuses sattusin Pärnus Hansu juurde hingama. See tõusude ja mõõnadega teekond on olnud äärmiselt palju andev ja avardav, kuid on olnud kõike muud kui lihtne. Täna saan jagada oma kogemust ja anda edasi seda, mille olen ise ära õppinud. 

Igapäevaelus töötan hüdrobioloogina, ent samuti nõustan inimesi hingeasjades ja toetan nende arengut muuhulgas Bachi õietilkadega. 2016. aastal viisid rännud (millest on valminud ka raamat: Kõige pikem teekond) mind Costa Ricasse, kust mulle nö anti kaasa kakao, öeldes: „Vii see oma kodumaale. Euroopas inimesed janunevad elurõõmu ja armastuses elamise järele!” Seni peamiselt sõpraderingis jagamise järel avame siin stuudios nüüd võimaluse kõigile soovijaile selle imeväeka vilja tseremooniaist regulaarselt osa saada. 

Kakaotseremooniad saavad toimuma reedeti kaks korda kuus. Nende vahele jäävatel reedetel viin samal ajal läbi ca 1,5 tunniseid vabastavaid tantsurännakuid, mis kahtlemata on kogu stuudio kõige vähem akadeemilised ;) Kord-kaks kuus teeme sõber Argoga esmaspäeviti meeste ringe. See on koht, kus mehed arutavad ilmaasju omavahel ja võrdsetena, jagades kogemusi vähem maske kandes ja saades nii taipamisi kui vennalikku tuge.

Oma mõtteid avaldan aeg-ajalt blogis: usaldusetee.com

Kakaotseremoonia on elurõõmu äratamise ja vabalt voolata lubamise sündmus. Selle lähteks on rituaalsel viisil joodav Costa Ricast pärit ökoloogiliselt kasvatatud ja puhas toorkakao, mis on võimeline avama südameid ja tooma inimesed nende keskmesse, kus on olemas kõik vastused ja kogu teadmine. Tseremoonia toimub intuitiivselt ja Kariibi viisil vabas kulgemises. Sellesse on sõltuvalt päeva ja kohalviibijate energiaist põimitud nii laulu, tantsu, pillimängu, kui meditatiivseid ja sisekaemuslikke rännakuid ja vestlusi. Kakao vaim kannab meid kogu ühisloomise vältel, andes elusust ja armastust olemisse ja lubades end rõõmsalt ja vabalt väljendada. 

Et kakao saaks Sinus paremini mõjule pääseda, on mul Sulle palve mitte tarvitada sel päeval kofeiini sisaldavaid jooke (sh kohv, must tee, colajoogid jm) ega muid meeli mõjutavaid substantse (nt alkohol jm). Ringi on oodatud muusikainstrumendid ja laulud või tantsud, mis Sind inspireerivad. Võid eelnevalt mõelda taotlusele, millega sooviksid seekord kakao abil tegeleda. Ehk on hea teada, et kakao tugevam mõju kestab vabalt 3-4 tundi, seepärast oleme ka tseremoonia kestvuseks märkinud 3h ja on hea, kui Sa võtad neiks õhtuteks rahulikult aega. Palun registreeri oma tulek, saates meili: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., et teaksime kohtade ja kakao osas arvestada. 

Avatud nädalal 30.09.19 toimuv esimene tseremoonia on tasuta, kuid puhuks kui tunned sisemist soovi siiski panustada, on ruumis olemas annetuskarbike. Edaspidiste tseremooniate tasakaalupanus on 15€.